barevné domky Hajnice domov se zvláštním režimem domov pro osoby se zdravotním postižením chráněné bydlení sociální rehabilitace sociální rehabilitace barevná kavárna projekty sponzoring kontakty informace_o_organizaci barevna_kavarna

BAREVNÁ KAVÁRNA

Barevná kavárna (dříve Oranžová kavárna) není ledajakou kavárnou, kterých je ve Vašem okolí nespočet. Je provozována za účelem stírání pomyslných hranic mezi lidmi s mentálním a kombinovaným postižením a širokou veřejností. Naše kavárna se nachází v Oranžovém domě v lokalitě Horní Předměstí v Trutnově a v jejím útulném prostředí mají zákazníci samozřejmě možnost vychutnat si kvalitní kávu, zákusky a jiné pochutiny. Mohou posedět s přáteli a rodinou a děti si pohrají jak v dětském koutku, tak na velké zahradě. Návštěva Barevné kavárny ale navíc jako přidanou hodnotu nabízí možnost bližšího seznámení s našimi klienty služby Sociální rehabilitace, kteří se podílejí na přípravě občerstvení a obsluze zákazníků.

Klienti tak mají možnost vytvořit si potřebné pracovní návyky, zlepšit komunikaci s neznámými lidmi a budovat si potřebnou sebejistotu, že jejich dobře odvedená práce je zákazníky pozitivně hodnocena. Pro mnohé z nich jde o první zkušenosti, při kterých mají prostor zapojit se do běžného pracovního procesu. S obsluhou jsou klientům nápomocni naši asistenti (pracovníci v sociálních službách), kteří je činnostmi v kavárně provázejí a jsou jim oporou při získávání pracovních návyků a nových dovedností s tím spojených.

Zákazníci se zde mohou také dozvědět o dalších činnostech služby Sociální rehabilitace a o ostatních poskytovaných službách organizace Barevné domky Hajnice. Kromě občerstvení si zákazníci Barevné kavárny mohou zakoupit i drobné předměty, které byly vyrobeny za přispění klientů v Dílnách barevných příležitostí a Stříbrné dílny organizace Barevné domky Hajnice.

Aktuální informace o dění v Barevné kavárně najdete na webu organizace a Facebooku Barevná kavárna.

facebook Adresa Barevné kavárny:

•    Žižkova 277, 541 01 Trutnov

Provozní doba:

•    pondělí – pátek 9:30 – 16:30 ( poslední objednávky přijímáme v 16:00 )
•    v době víkendů a státních svátků je kavárna uzavřena

Nabídka kavárny:

Jídelní a nápojový lístek

Barevná kavárna je součástí sociální služby Sociální rehabilitace.

Kontaktní osoby:

Mgr. Zuzana Zapletalová   + 420 702 133 954
Provozní Barevné kavárny:    Gabriela Vosičková   + 420 702 088 571

domov se zvláštním režimem domov pro osoby se zdravotním postižením chráněné bydlení sociální rehabilitace sociální rehabilitace barevná kavárna projekty sponzoring kontakty informace_o_organizaci barevné domky Hajnice pomáháme